„Bierzmy się do dzieła!” czekamy na prace do 30 września!

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.

Konkurs „Bierzmy się do dzieła!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, powszechnych i artystycznych. Zachęcamy do tworzenia co najmniej trzyosobowych zespołów, które pod opieką nauczyciela przygotują konkursową pracę w kreatywny sposób nawiązującą do tematu praw autorskich z wykorzystaniem wiedzy zaczerpniętej z materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.jestestworca.pl. Czym jest dzieło? Kim jest twórca? Obudźcie swoją wyobraźnię!

Nie stawiamy ograniczeń – praca konkursowa może być wykonana w dowolnej formie, takiej, która jest najbliższa młodym twórcom. Od trójwymiarowych wycinanek, przez dynamiczne teledyski aż do chwytliwych piosenek – z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły.

Szukacie inspiracji? Na platformie www.jestestworca.pl znajdziecie osiem kilkuminutowych filmów zrealizowanych z udziałem najmłodszych, które w sposób przystępny i interesujący poruszają tematy z zakresu praw autorskich. Dzięki nim słowa takie jak „sztuka”, „utwór”, „plagiat” czy „proces twórczy” przestaną być zagadkowe, a być może ich poznanie będzie początkiem niesamowitej artystycznej przygody. 

Patronat Honorowy nad kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo” objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem głównym kampanii jest PKN ORLEN. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. W przedsięwzięcie zaangażowali się partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Cyfrowa Polska, Librus – dostawca elektronicznych dzienników lekcyjnych oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów.