„Do dzieła… Akcja!”. Ogłaszamy wyniki konkursów indywidualnych

Nawet spędzając czas w domu można rozwijać swoją kreatywność. Udowodniło to kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w konkursach indywidualnych przeprowadzonych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w ramach kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo”.

Czas spędzony w domu to idealna okazja, by się uczyć, rozwijać i tworzyć. W ramach konkursu dla dzieci „Do dzieła… Akcja!” oraz konkurs dla nauczycieli na 9. scenariusz lekcji związany z prawem autorskim do organizatorów kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo” wpłynęło kilkadziesiąt prac, spośród których wybrane zostały najciekawsze. Ich autorzy otrzymają wysokiej klasy sprzęt elektroniczny ufundowany przez ZIPSEE Związek Cyfrowa Polska, partnera kampanii.

Jury obradujące w składzie:

  • Przewodniczący Jury Adam Sztaba – kompozytor, aranżer, dyrygent;
  • Michał Kanownik – prezes ZIPSEE Związek Cyfrowa Polska;
  • dr hab. Grzegorz Mania – prawnik, pianista, przewodniczący Rady Programowej kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo”;
  • Agnieszka Przekupień – wokalistka, aktorka, polonistka;
  • Marta Zabłocka – rysowniczka, ilustratorka, twórczyni i koordynatorka przestrzeni społecznej „Życie na kreskę”;
  • dr Daniel Cichy – dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

wyłoniło następujących laureatów:

Konkurs indywidualny dla uczniów „Do dzieła… Akcja!”

I miejsce: Wiktor Młodawski

II miejsce: Mateusz, Maciej i Witold Tischner

Konkurs dla nauczycieli na 9. scenariusz lekcji związany z prawem autorskim

I miejsce: Małgorzata Buczniewska

II miejsce: Iwona Piwońska

Zachęcamy do śledzenia profilu kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo” na Facebook’u, gdzie opublikowane zostaną zwycięskie prace uczniów. Zapraszamy także na stronę WWW kampanii, na której umieszczone będą nagrodzone scenariusze lekcji.

Zwycięska praca Wiktora Młodawskiego w konkursie dla uczniów „Do dzieła… AKCJA! ”

Organizatorzy skontaktują się z laureatami indywidualnie. Wszystkim uczestnikom i laureatom składamy serdeczne gratulacje!

W ramach kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo” organizowany jest również konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do uczniów szkół podstawowych: powszechnych i artystycznych. Zachęcamy do tworzenia co najmniej trzyosobowych zespołów, które pod opieką nauczyciela przygotują konkursową pracę w kreatywny sposób nawiązującą do tematu praw autorskich. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2020 r., a zwycięzców poznamy w październiku.Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem można znaleźć na stronie www.jestestworca.pl

Patronat Honorowy nad kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo” objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mecenasem głównym kampanii jest PKN ORLEN. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. W przedsięwzięcie zaangażowali się partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Cyfrowa Polska, Librus – dostawca elektronicznych dzienników lekcyjnych oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Więcej na www.jestestworca.pl.

***

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów; jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy, PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – Anaklasis. Jako wydawca Ruchu Muzycznego, oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne, będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego czy najnowszej ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim: „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej: www.pwm.com.pl.

Biuro prasowe kampanii: pr@jestestworca.pl