„Do dzieła… Akcja!”. Ogłaszamy 2 konkursy indywidualne!

Czas spędzony w domu to idealna okazja do rozwoju i pobudzania kreatywności nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Dbając o bezpieczeństwo odbiorców kampanii oraz odpowiadając na głosy zainteresowanych, Polskie Wydawnictwo Muzyczne nie tylko przedłuża termin zgłoszeń do konkursu dla szkół „Bierzmy się do dzieła!”, ale także ogłasza dwa dodatkowe konkursy na prace indywidualne: dla uczniów i nauczycieli.

Konkurs indywidualny dla uczniów „Do dzieła… Akcja!”

Spędzając czas w domu można zostać gwiazdą? Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do udziału w konkursie „Do dzieła… Akcja!” skierowanym do uczniów szkół podstawowych, do którego można zgłaszać się indywidualnie lub z rodzeństwem. W ramach pracy konkursowej należy przygotować krótkie nagranie audiowideo w formie odpowiedniej do publikacji w mediach społecznościowych (TikTok, Snapchat, Instagram, Facebook) przedstawiające kreatywne sposoby walki z nudą. Krótkie nagranie (30s – 1 min. 30s) musi być opatrzone hasztagami: #dodziela #akcja #zostajewdomuitworze #jestemtworca #pwmedition. Na zwycięzcę oraz autorów wyróżnionych prac czekają atrakcyjne nagrody – telefony Samsung A40, głośniki oraz słuchawki bezprzewodowe. Wysokiej klasy sprzęt elektroniczny został ufundowany przez ZIPSEE Cyfrowa Polska, partnera kampanii.

Konkurs indywidualny dla nauczycieli na 9. scenariusz lekcji związany z prawem autorskim

W ramach kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo” przygotowane zostały dedykowane materiały edukacyjne, które stanowią unikatowy materiał pedagogiczny. Poprzez osiem praktycznych scenariuszy lekcji na temat praw autorskich nauczyciele mogą zapoznać swoich podopiecznych ze znaczeniem takich słów, jak „sztuka”, „utwór”, „plagiat” czy „proces twórczy”. Ich uzupełnieniem jest osiem kilkuminutowych filmów zrealizowanych z udziałem najmłodszych, w których złożony temat praw autorskich przedstawiony jest w przystępny i wciągający sposób, rozbudzając dziecięcą ciekawość i dostarczając pola do dyskusji nie tylko w klasowym gronie.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza wszystkich nauczycieli wszystkich etapów kształcenia, niezależnie od nauczanego przedmiotu, do udziału w konkursie na dodatkowy scenariusz lekcji związany z prawem autorskim. Praca konkursowa, składająca się ze scenariusza lekcji oraz karty pracy dla ucznia musi opierać się na autorskich materiałach i metodach pracy nauczyciela. Liczy się kreatywność i nieszablonowe podejście do tematu, dlatego zachęcamy do urozmaicania pracy materiałami pomocniczymi przygotowanymi przez autora lub do wykorzystania materiałów filmowych zamieszczonych na stronie www.jestestworca.pl.  Nagrodami w konkursie będą tablet oraz kamera. Wysokiej klasy sprzęt elektroniczny,  który został ufundowany przez ZIPSEE Cyfrowa Polska, partnera kampanii, z pewnością zachęci do dalszej kreatywnej pracy.

Na zgłoszenia do konkursów indywidualnych PWM czeka do 1 czerwca br., a wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca br. Szczegóły dotyczące konkursów oraz materiały dydaktyczne znajdują się w regulaminie na stronie www.jestestworca.pl. Więcej informacji o konkursie: dodziela@jestestworca.pl

Patronat Honorowy nad kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo” objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem głównym kampanii jest PKN ORLEN. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. W przedsięwzięcie zaangażowali się partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Cyfrowa Polska, Librus – dostawca elektronicznych dzienników lekcyjnych oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów.