#zostańwdomu i twórz! Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu dla szkół

Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia „Jesteś twórcą – masz prawo” jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. W obecnej sytuacji, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników zabawy, ale także ogromne pokłady kreatywności uczniów, Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń.

Konkurs „Bierzmy się do dzieła!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, powszechnych i artystycznych. Zachęcamy do tworzenia co najmniej trzyosobowych zespołów, które pod opieką nauczyciela przygotują konkursową pracę w kreatywny sposób nawiązującą do tematu praw autorskich z wykorzystaniem wiedzy zaczerpniętej z materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.jestestworca.pl. Czym jest dzieło? Kim jest twórca? Obudźcie swoją wyobraźnię!

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników oraz biorąc pod uwagę duże zainteresowanie odbiorców kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo”, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty – na prace konkursowe czekamy do 30 września br. Zwycięzców poznamy w październiku br. podczas finałowego wydarzenia.

Nie stawiamy ograniczeń – praca konkursowa może być wykonana w dowolnej formie, takiej, która jest najbliższa młodym twórcom. Od trójwymiarowych wycinanek, przez dynamiczne teledyski aż do chwytliwych piosenek – z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły.

Szukacie inspiracji? Na platformie www.jestestworca.pl znajdziecie osiem kilkuminutowych filmów zrealizowanych z udziałem najmłodszych, które w sposób przystępny i interesujący poruszają tematy z zakresu praw autorskich. Dzięki nim słowa, takie jak „sztuka”, „utwór”, „plagiat” czy „proces twórczy”, przestaną być zagadkowe, a być może ich poznanie będzie początkiem niesamowitej artystycznej przygody.

Regulamin konkursu oraz wszystkie materiały dydaktyczne dostępne są na stronie www.jestestworca.pl